Komunikat z posiedzenia Zarządu

• autor: tesar, 2014-10-10 11:14

KOMUNIKAT Z POSIEDZENIA ZARZĄDU

Z DNIA 9 PAŹDZIERNIKA 2014

W dniu 9 października 2014r Zarząd KS PPPN w Nowym Targu podjął następujące decyzje:

1.  Opłaty porządkowe

1. Daniel Wójcik- 50 zł (za nieobecność na zebraniu plenarnym w dniu 28.08.2014r)
Opłaty porządkowe za nieobecność na zebraniu plenarnym należy wnieść natychmiast u referenta ds. finansowych (nie później niż w terminie 7 dni). Niewniesienie opłaty w oznaczonym terminie skutkuje nieuwzględnianiem sędziego w obsadzie zawodów do czasu przedstawienia Referentowi obsady dowodu wniesienia opłaty.

2. Extranet

1. Ustalono, że w przypadku zdarzeń losowych związanych np. z kontuzją sędziego i brakiem możliwości prowadzenia zawodów o kontuzji należy niezwłocznie powiadomić Ref. Obsady, który musi dokonać zmiany w obsadzie oraz nanieść zmianę w systemie extranet przed terminem zawodów. Sprawa jest o tyle istotna, że po zawodach występują komplikację z naniesieniem meczu do systemu extranet.

2. Należy akceptować mecze w systemie extranet przed terminem spotkania i informować ref. Obsady lub Podokręg o wszelkich nieprawidłowościach np. brakiem przypisanego meczu w extranecie.

3. Zarząd zobowiązuje wszystkich sędziów głównych do przesyłania  na specjalny bezpłatny numer PZPN informacji o wyniku spotkania w ciągu 15 minut od jego zakończenia. Brak wysyłania sms będzie skutkował wyciąganiem konsekwencji przez Wydział Dyscypliny PPPN

3. Wypełnianie sprawozdań

W związku z ostatnimi wydarzeniami związanymi z naruszeniem nietykalności cielesnej sędziów Zarząd po raz kolejny informuje, o konieczności rzetelnego wypełniania sprawozdań i załączników wraz z bardzo dobrym opisem zaistniałej na meczu sytuacji tak, żeby sprawca poniósł adekwatne do przewinienia konsekwencje włącznie z możliwością wytoczenia sprawy w powództwie cywilnym. Zabrania się jednocześnie dodawania w sprawozdaniu z zawodów opisów które nie zostały wpisane do załącznika z zawodów i które nie zostały podpisane przez Kierowników obydwu drużyn.

4. XV-lecie klubu Gorc Ochotnica Dolna

W dniu 11.10.2014 w Ochotnicy Dolnej odbędą się uroczystości XV-lecia istnienia klubu Gorc Ochotnica Dolna. Zarząd Kolegium Sędziów przyjął zaproszenie od władz klubu i w tym dniu KS PPPN reprezentować będzie stosowna delegacja.

5. Kursokonferencja Sędziów

Zarząd informuje, że coroczna kursokonferencja sędziów odbędzie się w dniu 13-14 grudnia 2014 roku w Pensjonacie Limba w Poroninie. Kursokonferencja jest obowiązkowa dla sędziów i obserwatorów Klasy A i wyższej, natomiast z uwagi na fakt, że kursokonferencja odbywa się na naszym terenie zachęcamy wszystkich sędziów nie tylko tych dla których konferencja jest obowiązkowa do uczestnictwa. Koszt uczestnictwa zbliżony do tego sprzed roku tzn. 1 dzień ok. 100 zł, 2 dni koszt ok. 170 zł. Zaliczkę w kwocie 80 zł należy wnieść do ref. d/s finansowych na najbliższym zebraniu szkoleniowo-plenarnym w dniu 30 października. Reszta po ustaleniu dokładnej kwoty przez organizatora Zarząd OZPN w Nowym Sączu i ewentualnego dofinansowania konferencji ze strony Zarządu KS PPPN płatna będzie w późniejszym terminie.

6. Turniej wewnętrzny

Coroczny turniej wewnętrzny sędziów KS PPPN odbędzie się prawdopodobnie w dniu 6 grudnia 2014. Miejsce rozegrania turnieju po doprecyzowaniu szczegółów podane będzie w późniejszym terminie

7. Zakończenie sezonu

Coroczne zakończenie sezonu odbędzie się w dniu 22 listopada 2014 w Tylmanowej lub Ochotnicy Dolnej. Koszt podobny do zeszłorocznego podany będzie w późniejszym terminie. Zachęcamy wszystkich sędziów wraz z partnerkami do aktywnego uczestnictwa w tej wspaniałej zabawie. Wstępna lista sędziów chętnych do wzięcia udziału w imprezie zbierana będzie na najbliższym zebraniu szkoleniowo-plenarnym.

8. Egzaminy sędziów Klasy „O” i „A”

Egzaminy odbędą się w dniu 15 listopada 2014 r w Nawojowej. Szczegółowy program w późniejszym terminie.

9. Sprawy bieżące

1. Po interwencjach z klubów w sprawie nieprawidłowego wypełniania delegacji sędziowskich w zakresie kosztów dojazdów przez kol. Jana i Pawła Buczka Zarząd zobowiązuje w/w kolegów do wskazania miejsca swojego zamieszkania. W kwestii kwestionowanych delegacji Zarząd KS PPPN dokona kontroli dojazdów. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości na podstawie Zarządzenia nr 1/2014 Zarządu KS PPPN z dnia 15.05.2014 wyciągnięte zostaną opisane w nim konsekwencje włącznie z wykluczeniem z organizacji sędziowskiej.
2. Pozytywnie rozpatrzono pismo kol. Piotra Bukowskiego o zakończeniu kariery sędziowskiej na meczu towarzyskim rozgrywanym z innym kolegium sędziów. W przypadku organizacji tego typu imprezy kol. Piotr Bukowski poprowadzi je jako sędzia główny oraz będzie miał możliwość dobrania sobie sędziów asystentów z którymi chciałby te zawody poprowadzić.
3. Pozytywnie rozpatrzono pismo kol. Justyny Twardosz o urlopowaniu się z zebrań szkoleniowych oraz sędziowania z przyczyn osobistych na okres pół roku.