22 WRZEŚNIA 2015 r

NA HALI SPORTOWEJ W RABIE WYŻNEJ

O GODZ. 17:00

W dniu 23 września 2015 r. na hali sportowej w Rabie Wyżnej po raz siódmy spotkali się przyjaciele Pawła Bachula na VII memoriale jego imienia. Po raz pierwszy w tym roku swoją pamięcią objęliśmy również Przemka Radołę - przedwcześnie zmarłego w wypadku samochodowym sympatyka drużyny piłkarskiej z Raby Wyżnej. Spotkanie jak co roku miało dwa wymiary - ten ważniejszy duchowy oraz ten w tym wypadku znacznie mniej ważny, a więc sportowy.

Spotkanie rozpoczęło się jak co roku od złożenia kwiatów i zapaleniu zniczy na grobach zbyt wcześnie pożegnanych przez nas kolegów Pawła i Przemka na cmentarzu w Rabie Wyżnej. Kolegium Sędziów reprezentował Prezes i V-ce Prezes KS PPPN w osobach Bogusława Górnika i Andrzeja Nowobilskiego. PPPN w Nowym Targu reprezentował członek Komisji Rewizyjnej Marek Ciężobka

O godzinie 17:00 rozpoczęły się zmagania sportowe które rozpoczynały się tradycyjną minutą ciszy na cześć pamięci Pawła i Przemka. W tym roku na hali spotkały się drużyny gospodarzy przyjaciół Pawła i Przemka z drużyny Orkan Raba Wyżna oraz drużyna Kolegium Sędziów Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

Orkan Raba Wyżna:

KS PPPN: Stanisław Mitoraj (Br), Paweł Folwarski, Zbigniew Suwada, Maciej Wadas, Czesław Żądło, Łukasz Brzana. W charakterze osób towarzyszących drużynie na turniej przybyli także: Marcin Niewiarowski, Marcin Tesarski oraz Kamil Traczyk.

Mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 7-7 Najpierw to drużyna sędziów posiadała inicjatywę co udokumentowała zdobywając 2 bramki do przerwy. Po przerwie drużyna przyjaciół Pawła i Przemka wzięła się do roboty i odrobiłą straty z nawiązkom prowadząc już nawet 5 do 2. a nawet 7 do 3. Wtedy znowu skutecznością zaczeli wykazywać się koledzy sędziowie i odrobili straty. Na więcej nie pozwolili już sędziowie prowadzący zawody bowiem upłynęło przewidziane regulaminem 20 minut gry i zakończyli spotkanie ku wielkiej radości zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Sędziami spotkania byli dwa Marcinki ten z Rokicin Niewiarowski oraz ten z Nowego Targu Tesarski.

Przed samym spotkaniem Prezes Kolegium Sędziów Bogusław Górnik wręczył pamiątkowy puchar na ręce kapitana przeciwnej drużyny (za co w rewanżu otrzymał także piękny puchar) jak również pamiątkowy puchar i drobny upominek na ręce żony Pawła Bachula - Marysi Bachul.

Jak dobrze wiemy w tego typu turniejach nie o wyniki chodzi, lecz o coś znacznie ważniejszego… dlatego po zakończeniu meczu wszyscy w znakomitych nastrojach udaliśmy się na biesiadę, by trochę się posilić, a przy okazji powspominać naszych znakomitych kolegów Pawła i Przemka.

Za wspaniałą organizację oraz doskonałe przyjęcie Zarząd Kolegium Sędziów na ręce gospodarzy z Raby Wyżnej oraz Marii i Weronice Bachul składa serdeczne podziękowania i do zobaczenia za rok...