Kolegium Sędziów Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej - strona nieoficjalna

KLIMAT BRZESKA NAM SŁUŻY...

W TAMTYM ROKU V MIEJSCE W TYM KOŃCZYMY

ZMAGANIA JAK NASZA KADRA NA EURO -

NA ĆWIERĆFINALE

W dniu 9 lipca 2016 r Kolegium Sędziów w Brzesku zorganizowało już VII letnią edycję Turnieju Piłki Nożnej dla Sędziów.
Na przesłane zaproszenie odpowiedzieliśmy jak zwykle pozytywnie i w tym dniu udaliśmy się na turniej w składzie: Mateusz Młynarczyk Br, Krzysztof Majewski, Krzysztof Łukaszczyk, Bartłomiej Skoczyk, Robert Chorąży, Wojciech Warmuz.

W charakterze gości honorowych Nasze Kolegium reprezentowało dwóch Prezesów ten obecnie panujący Janusz Kalata i ten ustępujący Bogusław Górnik który w związku z krótką ławką naszej kadry brał udział w turnieju jako zawodnik, oraz członkowie Zarządu KS PPPN Marcin Niewiarowski i Stanisław Mitoraj

W turnieju wystąpiło 14 drużyn podzielonych na trzy grupy:

Gr. „A” – Nowy Sacz, Olkusz, Nowy Targ, Wieliczka, Bardejov

Gr. „B” – Żabno, Limanowa, Krosno, Bochnia, Dębica

Gr. "C" -  Kraków, Tarnów, Gorlice, Brzesko

Pierwszy mecz graliśmy z drużyną Olkusza. Mecz wyrównany obie drużyny starały się nie stracić gola aż wreszcie nadeszła 7 minuta meczu i indywidualną akcją popisał się Łukaszczyk, który wszedł między dwóch obrońców i będąc sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w bramce przeciwników. Od tego momentu umiejętnie się bronimy i mecz kończy się naszym zwycięstwem 1-0.

Następnym przeciwnikiem jest drużyna z Nowego Sącza. Od początku meczu mamy przewagę i dwie świetne okazje do zdobycia gola w jednej sytuacji piłka po strzale Łukaszczyka trafia w poprzeczkę, nadchodzi 6 minuta spotkania znakomicie dysponowany tego dnia Łukaszczyk zostaje faulowany w polu karnym sędzia bez wahania wskazuje na „wapno” a sam poszkodowany wymierza sprawiedliwość i prowadzimy 1-0. Do końca spotkania trwa zażarta i twarda walka ale i tym razem mecz kończy się naszym zwycięstwem. Kolejnym przeciwnikiem są goście z Bardejova, drużyna grająca bardzo dobrze technicznie ale nasi po raz kolejny pokazują góralski charakter i znów Łukaszczyk po znakomitej kontrze w 3 minucie daje nam prowadzenie, Goście ze Słowacji dążą za wszelką cenę do wyrównania ale my wyprowadzamy kontrę po której Łukaszczyk zdobywa gola piękną przewrotką. Gol mógłbybyć ozdobą wielu piłkarskich widowisk ale niestety sędzia dopatrzył się wcześniej przewinienia i bramka nie zostaje uznana. Bardejov stara się wyrównać ale nasz bramkarz „Młynek” jak i obrońcy nie dali się zaskoczyć.  Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo stało się faktem co oznacza ze będziemy grać w ćwierćfinale.

Przed ostatnim meczem grupowym z Wieliczką było jasne że zajmiemy pierwsze miejsce w grupie i ten mecz potraktowaliśmy ulgowo, ale z nastawieniem zwycięstwa, niestety pierwszą bramkę tracimy już w trzeciej minucie po błędzie obrońcy. Drugą bramkę tracimy w 5 minucie po stałym fragmencie gry gdy piłka zagrana z rzutu rożnego trafia do nieobstawionego przeciwnika i jest już 0-2.Ale nie poddajemy się dwójkowa akcja Maja - Łukaszczyk kończy się pięknym golem tego drugiego piętką ala Ronaldo w meczu z Węgrami i zmniejszamy rozmiary porażki do 1-2. Pomimo dalszych starań nie udaje się nam wyrównać i ponosimy pierwszą w tym turnieju porażkę.

Po fazie grupowej wychodzimy do fazy pucharowej z pierwszego miejsca i losujemy przeciwnika los nie był łaskawy gdyż trafiliśmy na bardzo dobrze grającą drużynę z Krosna. Mecz nie zaczyna się dla nas dobrze już w 2 minucie Maja popełnia błąd tracąc piłkę we własnej strefie i ratując się faulem osłabia naszą drużynę otrzymując karę 2 minut. Właśnie grając w tym osłabieniu tracimy bramkę.  Co gorsze w dalszym ciągu drużyną lepszą są nasi przeciwnicy w 8 minucie dostajemy drugą bramkę i wydaje się że mecz jest przesądzony ale jeszcze raz zrywamy się do ataku i w 9 minucie zdobywamy kontaktowego gola. Jego autorem jest Warmuz po asyście Łukaszczyka, jeszcze w ostatniej akcji meczu Maja jest w dogodnej sytuacji ale nie udaje się pokonać bramkarza i przegrywamy 1-2 co oznacza ze odpadamy z turnieju.

Trener drużyny Stanisław Mitoraj w swoim imieniu jak i prezesa Janusza Kalaty składa podziękowania dla całej drużyny  za walkę i ambicje w całym turnieju a występ naszej był udany  i przy odrobinie szczęścia mogliśmy zagrać w półfinale. Wszystko jeszcze przed nami!

Turniej zakończył się zwyciestwem drużyny z Nowego Sącza, która tym samym wygrała go drugi raz z rzędu. GRATULUJEMY !!!.

W imieniu Zarządu Kolegium Sędziów Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok.