Kursokonferencja

KURSOKONFERENCJA DLA SĘDZIÓW

ZRZESZONYCH W OZPN NOWY SĄCZ

nowa-galeria-6557028.jpg nowa-galeria-6557029.jpg nowa-galeria-6557030.jpg

W dniu 10 grudnia 2016 sędziowie zrzeszeni w Kolegium Sędziów Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu uczestniczyli w Kursokonferencji która odbyła się w Pensjonacie Limba w Poroninie.

Kursokonferencja była obowiązkowa dla sędziów klasy A i wzwyż ale mile widziani byli koledzy z niższych klas. Z naszego Kolegium nieobowiązkowo w konferencji uczestniczyli kolega Czesław Żądło oraz kolega Witold Chmielak za co Zarząd KS Nowy Targ składa serdeczne podziękowania.

Sama konferencja okazała się ciekawym wydarzeniem merytoryczno-integracyjnym. Organizatorzy bardzo dobrze przygotowali się do przedsięwzięcia zapraszając do prowadzenia prelekcji wybitne jednostki świata sędziowskiego. Wykłady prowadzone były przez Pawła Gila - międzynarodowego sędziego prowadzącego mecze w Ekstraklasie a także przez Jacka Walczyńskiego - obserwatora szczebla centralnego oraz Grzegorza Jabłońskiego - sędziego szczebla centralnego reprezentującego KS Kraków.

Spotkanie było również okazją do wręczenia medali 105-lecia MZPN oraz 40-lecia OZPN Nowy Sącz, które z rąk Prezesa OZPN Roberta Korala oraz Przewodniczącego Komisji Odznaczeń OZPN Bogusława Klimka z naszego kolegium Sędziów odebrali m.in Janusz Kalata, Jacek Włosiński, Jerzy Drabik Jan Chlipała, Jan Pawlikowski, Roman Baran, Marcin Niewiarowski, Marcin Tesarski i in.

Po części oficjalnej odbyło się spotkanie integracyjne, które poprzedził koncert zaprzyjaźnionej z KS Nowy Targ Orkiestry Dętej Okulice. Wszyscy uczestnicy koncertu reprezentujący Kolegia Sędziów z Krakowa, Tarnowa, Brzeska, Gorlic i Nowego Targu byli pod wrażeniem występu Naszych kolegów, którzy zaserwowali nam dawkę muzycznych wrażeń i ciekawe orkiestrowe wydanie znanych utworów, które na co dzień można usłyszeć w zupełnie innym wydaniu np. znaną i lubianą piosenkę świętej pamięci Leonarda Cohena Hallelujah. Za wspaniałą zabawę również podczas wieczornego spotkania także z muzycznym akcentem dla całej orkiestry na ręce Kapelmistrza Orkiestry Dętej Okulice Mariusza Kurnika składam jeszcze raz serdeczne podziękowania.

Dalsza część spotkania była okazją do zjedzenia wspaniałej kolacji oraz wymiany doświadczeń sędziowskich ale również wymiany poglądów z jednym z najlepszych Polskich sędziów Pawłem Gilem, który wraz z małżonką uczestniczył w Naszym spotkaniu.

Za bardzo ciekawe spotkanie Zarząd Kolegium Sędziów Nowy Targ w imieniu wszystkich sędziów z KS Nowy Targ na ręce organizatorów składa również serdeczne podziękowania i do zobaczenia za rok.