Kolegium Sędziów Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej - strona nieoficjalna

• autor: tesar, 2018-06-01 09:57

ZA NAMI KOLEJNA EDYCJA  MECZU

"STARZY" - "MŁODZI"

RELACJA Z MECZU

W dniu 30 maja 2018 r po raz trzeci odbył się mecz pomiędzy sędziami zrzeszonymi w KS Nowy Targ. Zmierzyła się drużyna sędziów Oldboys z drużyną Youngboys. Mecz zakończył się wygraną starszych sędziów z gwizdkiem 4-3 i odbył się dzięki gościnności Prezesa Huraganu Waksmund Krzysztofa Wajsaka na obiektach Huraganu.

Mecz rozgrywany był systemem 2 x 25 minut. Do dziesiątej minuty spotkania nic wielkiego na boisku się nie działo. Obie drużyny badały swoje możliwości, ale większą inicjatywę przejawiała drużyna „młodych”. Po opanowaniu lekkiej tremy to starzy doszli do głosu ale próby przejęcia inicjatywy na dłużej spaliły na panewce. To młodzi ku rozpaczy licznie zgromadzonej publiczności utarli nosa starym wyjadaczom i zdobyli pierwszą bramkę po strzale Michała Garba. Po kilku minutach to znowu „starzy” doszli do głosu i po pięknej indywidualnej akcji Skoczyka  mamy 1-1. Później dominacja starszych sędziów była już bardzo duża, co zaowocowało strzeleniem trzech bramek. Dwie z nich strzelił Marek Ciężobka a jedną Krzysiek Łukaszczyk. Zapowiadało się na dużego kalibru niespodziankę ale młodzi sędziowie wzięli się do roboty i doprowadzili do kontaktu. Dwie bramki pięknej urody z rzutów wolnych zdobył Wojtek Warmuz. Przy żadnej nie miał szans interweniować bramkarz starych Staszek Mitoraj choć jedną z nich miał już prawie na rękach. Od takiego bramkarza nauki mógłby pobierać bramkarz Liverpoolu, a od takiego snajpera jak Marek Ciężobka sam Cristiano. Objawił się nam talent samorodny, diament w czystej postaci należy go jedynie oszlifować i będziemy mieli gwiazdę - tylko czy ktoś podejmie się takiego wyzwania :)

Na więcej młodym zabrakło czasu i po remisie który padł w zeszłym roku to starzy sędziowie cieszyli się zwycięstwem w tegorocznej edycji meczu. Sędziowie tego meczu to Boguś Babicz jako sędzia główny a na boku asystowały mu Basia Wojdyła i Ania Koczocik.

Po zakończonym meczu odbyło się majowe zebranie plenarne a później w miłej atmosferze zjedliśmy grilla i napiliśmy się złocistego napoju.

Za znakomite przyjęcie oraz wielką gościnność Zarząd KS PPPN pragnie serdecznie podziękować Prezesowi Huraganu Waksmund Panu Krzysztofowi Wajsakowi.